Historia

 

Nasza historia z ogrodnictwem zaczęła się w roku 1980. Na początku zajmowaliśmy się produkcją kwiatów ciętych oraz warzyw. W roku 1990 zdecydowaliśmy się na rozpoczęcie działalności handlowo - usługowej. Posiadaliśmy jeden samochód dostawczy, jednak rozszerzając swoja ofertę o kwiaty importowane, zakupiliśmy samochód ciężarowy marki VOLVO FL "izotermę" do 14 t dmc. Wtedy też została nawiązana współpraca z firmą holenderską, trwającą do dziś.

W roku 1996 firma powiększyła swój tabor o pierwszy ciągnik siodłowy z naczepą chłodnią. Zakład Handlowy "GOSIA" z małej rodzinnej firmy stał się hurtownią kwiatów doniczkowych krajowych i zagranicznych.

W związku ze zwiększającym się popytem na kwiaty nabyliśmy kolejne samochody oraz rozszerzyliśmy swoja działalność o transport krajowy i zagraniczny.

Prężnie rozwijająca się firma stała się jednym z większych importerów kwiatów doniczkowych na Śląsku. W roku 2005 zwiększyliśmy tabor o nowy ciągnik siodłowy marki DAF XF 430 oraz VOLVO FH 460 z naczepą chłodnią. Na dzień dzisiejszy posiadamy 5 zestawów samochodowych wiodących marek VOLVO,DAF i MAN oraz samochód ciężarowy DAF 45 do 7,5 t dmc. Aby usprawnić transport, w najbliższym czasie, każdy pojazd wyposażony zostanie w system nawigacji satelitarnej GPS.

Naszą determinacją oraz ciężką pracą próbujemy sprostać wymaganiom naszych klientów branży ogrodniczej jak i transportowej.

 

 

 

 

 

 

ZH "GOSIA" M.Niemczyk
Czarny Las,ul. Częstochowska 69, 42-233 Mykanów